FIXME This page is not fully translated, yet. Please help completing the translation.
(remove this paragraph once the translation is finished)

Explorers

Pionierzy i zwiadowcy szybko poruszają się po mapie, więc doskonale nadają się do odkrywania terenu.

Pionier jest w stanie poruszać się po każdym terenie lądowym.

Zwiadowca po odkrytym terenie porusza się szybciej od piechura. Jednak nie może wjechać na pole z górami i wolniej od piechura porusza się po trudnym terenie (bagna, pagórki, lasy, dżungla).

Przy odkrywaniu terenu szczególnie ważny jest rozkaz “idź na azymut”. Pozwala on wysłać jednostkę w wybranym kierunku niezależnie od tego, czy teren jest tam odkryty, czy nie.

Żeby ustawić rozkaz “idź na azymut” trzeba zaznaczyć jednostkę i kliknąć przycisk z czterema strzałkami wychodzącymi z jednego punktu.

Otworzy się okienko ze strzałkami kierunkowymi w osiem stron i liczbą w środku, oznaczającą ilość pól, które jednostka ma pokonać. Na prawo od liczby są małe trójkątne strzałki góra-dół, służące do zmieniania tej liczby w zakresie od 1 do 15.

Zwiększenie liczby powyżej 15 skutkuje zastąpieniem jej symbolem nieskończoności - przy takim ustawieniu jednostka będzie iść w wybranym kierunku póki nie natrafi na przeszkodę nie do pokonania lub na brzeg mapy.

Po ustawieniu ilości pól do pokonania, wybieramy kierunek, klikając jedną ze strzałek kierunkowych. Jest to jednocześnie zatwierdzenie rozkazu.

Podczas eksploracji mapy można się natknąć na niespodzianki - obozowiska, świątynie itp. Ich przeszukanie powoduje otrzymanie nagrody lub atak na Twoją jednostkę. Jeśli przeszukujesz niespodziankę pionierem lub zwiadowcą, to masz szansę ucieczki przed atakiem. Więcej o niespodziankach przeczytasz tutaj.

znaleziona niespodzianka