FIXME This page is not fully translated, yet. Please help completing the translation.
(remove this paragraph once the translation is finished)

Barbarians

Na mapie możesz spotkać miasta barbarzyńców. Rozpoznasz je po herbie z piracką flagą.

Miasta barbarzyńskie zajmują teren wokół siebie, podobnie jak miasta innych graczy - jeden lub dwa pierścienie pól wokół miasta. Na zajętym przez barbarzyńców terenie nie da się budować swoich miast, ani ulepszeń terenu. Nie da się też zajmować tych pól dla pozyskiwania zasobów.

Miasta barbarzyńskie można niszczyć jednostkami wojskowymi, aby odzyskać zajmowany przez nie teren. W tym celu należy wydać swoim jednostkom wojskowym rozkaz zaatakowania wybranego miasta. W przypadku wygrania bitwy miasto zmienia się w ruiny i przestaje zajmować okoliczny teren.

ruiny miasta barbarzyńskiego

Szykując walkę z barbarzyńcami warto najpierw przeprowadzić rozpoznanie. Jeśli dowolna Twoja jednostka podejdzie na odległość 1 pola do miasta barbarzyńców, ukażą się jednostki stacjonujące w garnizonie. Jest to ważne, ponieważ miasta barbarzyńskie znacznie różnią się między sobą ilością i rodzajem jednostek, oraz bonusem obrony.

Jedne łatwo pokonasz…

dwie słabe jednostki w garnizonie

Z innymi może być trochę trudniej.

Kiedy znasz skład garnizonu barbarzyńskiego miasta oraz bonus jego obrony (wynikający z umocnień murów miasta oraz rodzaju pola, na jakim zbudowano miasto), możesz sprawdzić w symulatorze bitew, jak silną armię powinieneś wysłać, żeby pokonać wybrane miasto.

symulacja wygranej bitwy z Suebi

Więcej o jednostkach wojskowych i zarządzaniu nimi przeczytasz tutaj.